Fixtures and Results

DateFixture ResultScorers

 27/07/19  

 Wick Academy  

 H  

 5 - 0  

 Butcher 16, 56, S Barbour 41, 86, Combe 51  

 03/08/19  

 Formartine United  

 A  

 2 - 1  

 Campbell 44, Cowie 74  

 06/08/19  

 Ross County Colts (Challenge Cup 1st Round)  

 H  

 2 - 3  

 Beagrie 23, Barbour 90  

 10/08/19  

 Clachnacuddin  

 H  

 6 - 0  

 Butcher 4, S Barbour 8, 66, Combe 63, Campbell 65, 79  

 17/08/19  

 Buckie Thistle  

 A  

 3 - 1  

 Butcher 2, S Barbour 22, Davidson 90  

 21/08/19  

 Broch v Inverurie Locos (Aberdeenshire Cup Quarter Final)  

 H  

 2 - 0  

 Campbell 3, Butcher 72  

 24/08/19  

 Fort William - 2PM Kick Off  

 H  

 6 - 3  

 Butcher 21, 42, 64, Campbell 27, 48, 55  

 31/08/19  

 Turriff United  

 A  

 6 - 1  

 Young 3, S Barbour 8, Rae 20, Butcher 37, 67, G Buchan 45  

 04/09/19  

 Buckie Thistle (Aberdeenshire Cup Semi Final)  

 A  

 1 - 1 - Broch win 6-5 on penalties  

 Campbell 52  

 07/09/19  

 Forres Mechanics  

 H  

 3 - 3  

 Campbell 21, 31, Butcher 52  

 11/09/19  

 Lossiemouth  

 A  

 3 - 0  

 G Buchan 1, Barbour 54, Campbell 85  

 14/09/19  

 Nairn County  

 A  

 2 - 2  

 Campbell 7, Butcher 62  

 21/09/19  

 Bonnyrigg Rose (ScottishCup 1st Round)  

 H  

 0 - 1  

   

 04/10/19  

 Formartine United - 8PM Kick Off (Aberdeenshire Cup Final)  

 N - Balmoral Stadium, Cove  

 2 - 1  

 West 7, 48  

 12/10/19  

 Brora Rangers  

 A  

 1 - 0  

 Young 74  

 19/10/19  

 Keith  

 H  

 4 - 0  

 West 24, S Barbour 62, Campbell 84, 90 (2 pens)  

 26/10/19  

 Inverurie Loco Works  

 H  

 2 - 3  

 Campbell 23 (pen), West 75  

 30/10/19  

 Banks O' Dee (Aberdeenshire Shield Round 1)  

 A  

 2- 2 - Broch win 4-2 on penalties  

 Young 28, S Barbour 53  

 09/11/19  

 Deveronvale  

 A  

 3 - 0  

 G Campbell 41, Butcher 54, Willox 90  

 13/11/19  

 Keith (Aberdeenshire Shield Quarter Final)  

 A  

 3 - 1  

 Hannar 33, S Barbour 40, Cairns 51  

 16/11/19  

 Fort William (Highland League Cup 1st Round)  

 A  

 3 - 1  

 Young 75, Butcher 84, West 87  

 23/11/19  

 Wick Academy  

 A  

 2 - 0  

 P Campbell 44, S Babrour 57  

 30/11/19  

 Formartine United  

 H  

 1 - 1  

 Cairns 60  

 11/12/19  

 Formartine United (Aberdeenshire Shield Semi Final)  

 H  

 2 - 1  

 Butcher 14, P Campbell 28  

 21/12/19  

 Buckie Thistle  

 H  

 3 - 2  

 S Barbour 11, P Campbell 54, 85 (pen)  

 04/01/20  

 Turriff United  

 H  

 4 - 0  

 Cowie 2, P Campbell 22, Butcher 36, Harris 83  

 18/01/20  

 Lossiemouth  

 H  

 6 - 0  

 S Barbour 3, G Buchan 21, Willox 35, 42, Young 56, Harris 88  

 22/01/20  

 Inverurie Loco Works (Aberdeenshire Shield Final)  

 N - Balmoral Stadium, Cove  

 3 - 1  

 P Campbell 21, 65, S Barbour 53  

 25/01/20  

 Nairn County  

 H  

 3 - 1  

 Harris 5, P Campbell 12 (pen), S Barbour 56  

 01/02/20  

 Huntly  

 A  

 2 - 2  

 West 24, Harris 57  

 05/02/20  

 Buckie Thistle (Highland League Cup 2nd Round)  

 A  

 1 - 1 - AET - Buckie Thistle win 5-4 on penalties.  

 West 101  

 08/02/20  

 Free Team  

 N/A  

   

   

 22/02/20  

 Brora Rangers  

 H  

 1 - 2  

 Butcher 48  

 06/03/20  

 Inverurie Loco Works - 8PM Kick Off  

 A  

 4 - 1  

 S Barbour 40, Sargent 48, P Campbell 70, Willox 73  

 11/03/20  

 Huntly  

 H  

 7 - 0  

 Beagrie 14, Butcher 32, S Barbour 35, 80 Cairns 42, G Campbell 53, Sargent 65  

 14/03/20  

 Clachnacuddin  

 A  

   

   

 18/03/20  

 Rothes  

 A  

   

   

 21/03/20  

 Rothes  

 H  

   

   

 25/03/20  

 Strathspey Thistle  

 A  

   

   

 28/03/20  

 Strathspey Thistle  

 H  

   

   

 04/04/20  

 Keith  

 A  

   

   

 11/04/20  

 Fort William  

 A  

   

   

 18/04/20  

 Deveronvale  

 H  

   

   

 00/00/00  

 Forres Mechanics  

 A